Vücut Tiplerine Göre Tercih Edilmesi Gereken Elbise Modelleri

Vücud tipinzie göre elbise tercihi

Vücut Tiplerine Göre Tercih Edilmesi Gereken Elbise Modelleri

Kadınların her biri farklı vücut tiplerine sahip oldukları için giydikleri her şey, beden numaraları aynı olsa bile tüm kadınlarda farklı duruyor. Bu sebeple kıyafet seçimi yaparken vücut tipini iyi tanıyan kadınlar, hem içinde rahat hissedebilecekleri hem de üstlerinde güzel duracak, kendilerine yakıştırdıkları kıyafetleri tercih ediyorlar. Dolayısıyla vücut tipini belirleyip kıyafet alışverişlerinizi yaparken bunu dikkate almak hem gardroplarınızın bir köşesine atılıp unutulmuş kıyafetleriniz olmasını engeller hem de tüm kıyafetlerinizi severek, kendinize yakıştırarak giymenizi sağlar. Vücut tiplerine göre tercih edilebilecek elbise modellerini genel dört vücut tipine göre aşağıda inceliyoruz.

Armut Vücut Tipinin Tercih Etmesi Gereken Elbise Modelleri

Armut vücut tipinde omuzlar,göğüs bölgesi dar iken vücudun kalça kısmı üst kısımlara göre daha geniştir. Bu sebeple armut vücut tipine sahip kadınların omuzları ve göğüs bölgesini öne çıkaran, kalça bölgesinden dikkati uzaklaştıracak, alt kısmı görece daha kabarık olan elbiseleri tercih etmesi gerekir.  (Bu tip bir elbise modeline buradan ulaşabilirsiniz.) Aynı şekilde robadan elbiseler de dikkati kalça bölgesinden uzaklaştıracağı için tercih edilebilir. Dar kesimli elbiseler ise armut tipi vücuda sahip kadınların çok da tercih etmemesi gereken bir elbise modeli.

model-at-wall_t20_knazxx.jpg

Dikdörtgen Vücut Tipinin Tercih Etmesi Gereken Elbise Modelleri

Omuz ve bel bölgesinin hemen hemen eşit genişliğe sahip olduğu, nispeten kıvrımsız ve düz bir vücudunuz var ise dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipinde bey oyuntusu belirgin olmadığı için düz kesimli elbiselerden kesinlikle uzak durmalısınız. Tercih edeceğiniz elbisenin ya alt kısmında ya da üst kısmında bir hareket olmasına dikkat edin. Tercih ettiğiniz elbisede dikkati ya omuz kısmınıza ya da bacak kısmınıza çekmeye çalışın. Ayrıca dikdörtgen vücut tipinde straplez ya da V yaka derin dekolteli elbise modelleri de tercih edilebilir.

african-american-woman-in-peach-dress-holding-a-bouquet-and-laughing_t20_VLWVp7.jpg

Elma Vücut Tipinin Tercih Etmesi Gereken Elbise Modelleri

Elma vücut tipi, göğüs, karın ve kalça genişliğinin birbirine yakın olduğu, bacakların üst kısımlara göre daha ince olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip kadınların seçeceği elbise modelleri ile dikkati karın ve bel çevresinden uzaklaştırarak omuzlara ya da bacaklara yöneltmesi gerekir. Bu sebeple salaş mini elbiseler, V yaka elbiseler ya da derin yırtmaçlı uzun elbiseler elma tipi vücuda sahip kadınların en çok tercih edeceği modeller arasında yer almalıdır.   (Bu tip bir elbise modelini buradan incleyebilirsiniz.)  Ayrıca bu vücut tipindeki kadınların dar ve düz kesimli elbiseleri çok da tercih etmemesi önerilir. Elma tipi vücutta bacaklar vücudun diğer kısımlarına göre ince olduğu için pileli etekleri olan elbiseler de bu vücut tipindeki kadınların gardroplarında yerlerini alabilir.

Kum Saati Vücut Tipinin Tercih Etmesi Gereken Elbise Modelleri

90-60-90 ölçüleri ile tanınan, göğüs ve basen ölçülerinin birbirine yakın, belin ince olduğu kum saati vücut tipi aslında elbise modelleri tercihi açısından en şanslı vücut tipi sayılabilir. Kum saati vücut tipine sahip kadınlar dar ve düz kesimli elbiseleri kolaylıkla tercih edebilirler. Bunun yanında bacaklarının inceliğine ve kalınlığına göre uzun ya da kısa elbiseleri de kendi tercihine göre kullanabilir. Ek olarak bu vücut tipinde bel ince olduğu için beli saran, kemerli elbiseler de tercih edilebilir. Aşağıda görsellerini bulabileceğiniz elbise modelleri sizin için harika bir vücudu saran elbise tercihi olabilir. Bu elbiselerin üzerlerini tıklayarak elbise fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirisiniz.

Bordo ElbiseHaki Elbise

Etiketler: Moda Önerileri,Bugün Ne Giysem,elbise,vücut tipi,elbise tercihi
Ekim 08, 2020
Listeye dön